środa, 26 grudnia 2018

Wybór zasłon i firan

Gdy remont naszego domu dobiega końca, wszystko jest już gotowe, a pozostały jeszcze okna, przychodzi pora ażeby wybrać odpowiednie firanki. Jeszcze wiele lat temu zagadnienie był łatwy do załatwienia. W sklepach można było zakupić wyłącznie firanki żakardowe (intuicyjne), które były pozostawione bez alternatywy. Na szczęście czasy te minęły bez powrotu. Firmy oferują wszelkiego stylu tkaniny dekoracyjne (woale, organzy), które mają bardzo szerokie zastosowanie i można przygotować je w najróżniejszych formach.

Firanki i zasłonki w sklepie Kasandra

Ciekawie przekazują się także rolety rzymskie i austriackie wykonane z tkaniny dekoracyjnej (organtyna) albo zasłonowej (np.tafta) – firanka „zwijana” na mechanizmie (sznurkowym lub łańcuszkowym). Atrakcyjność i łatwość wykonania sprawiają, że w perfekcyjny metodę komponują się z klasyką i prostotą nowoczesnych wnętrz. Dodatkowym wyróżnikiem tych dekoracji jest sposobność regulacji na oknie. Nabywcy zdecydowani na zakup podobnych firan muszą liczyć się z relatywnie dużym wydatkiem. Mechanizm łańcuszkowy wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem adekwatnie wypasioną to ok. 300zł (przy założeniu szerokości okna 200cm). Firanka (można dowolnie wymieniać część ozdobną) to wydatek minimum 100zł.
Powyżej przedstawione zostały propozycje dekoracji okiennych, które posiadają szerokie użycie niemniej jednak szczególnie warto się im przyjrzeć pod kontem nowoczesnego wnętrza. Wyróżniają się prostotą montażu, a równocześnie wyrazistością i nieprzecenionym efektem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią...