poniedziałek, 24 grudnia 2018

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią, podczas niej panuje cudowna atmosfera, którą w dużej mierze zawdzięczamy dekoracjom świątecznym. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje drzewko bożonarodzeniowe, którego nie może zabraknąć w naszym domu. Oczywiście, najpiękniejsze są żywe choinki, jednak gdy przeszkadzają nam opadające igły i zapach lasu, możemy się również zdecydować na sztuczne drzewka.
Nie ulega wątpliwości to, iż muszą być one udekorowane ślicznymi bombkami, w szczególności własnoręcznie malowanymi, które mienią się nie tylko w bajecznych barwach, ale również zdobią je fantastyczne wzory. Nie zapominamy również o długich łańcuchach, oplatających choinki, barierki na schodach czy nawet stół wigilijny. Warto podkreślić to, iż mogą być one stworzone z najrozmaitszych materiałów, wśród których na szczególną uwagą zasługują ozdoby z papieru oraz makaronu. Poza tym, godne uwagi są też dekoracje z masy solnej, które wspaniale prezentują się głownie na choince. Z pewnością, należy tu wymienić bożonarodzeniowe aniołki, dzwoneczki, bałwanki i mikołaje. Należy podkreślić to, iż dekoracje z masy solnej są unikatowe, a co najważniejsze tanie, jeśli samodzielnie je tworzymy w domu.

Firanki świąteczne w sklepie KasandraNie mniej śliczne są ozdoby robione na szydełku, które spokojnie można uznać za prawdziwe arcydzieło. Oprócz tego, koniecznie trzeba wspomnieć o światełkach choinkowych, bez których trudno sobie wyobrazić drzewko bożonarodzeniowe. Oczywiście, doskonale pełnią też rolę zewnętrznej dekoracji domu i ogrodu, bowiem mogą być również wieszane wokół okien, drzwi, a nawet na dachu. Z pewnością, wyróżniają się oryginalną kolorystyką oraz przyjmują świąteczne kształty, np. dzwoneczków, gwiazdek, prezencików. Mile widziane są też lampki mrugające czy zmieniające barwy.


Ponadto, ogromną rolę odgrywają też dekoracje okienne. Mowa tu głównie o świątecznych zasłonach i firanach dekorowanymi motywami bożonarodzeniowymi, w szczególności bombkami oraz reniferami ciągnącymi sanie i mikołajami. Mile widziane są także gwiazdy betlejemskie poustawiane na parapetach czy sztuczny śnieg na oknach. Kolejną sprawą jest dekoracja świątecznego stołu, która nie jest zadaniem łatwym. Przede wszystkim, najwięcej problemów sprawia wybór kolorystyki i rodzaju ozdób. Otóż, na pewno musi być on ustrojony pięknym obrusem, świecą wigilijną, stroikiem i dodatkowo serwetkami bożonarodzeniowymi.
Warto podkreślić to, iż większość ozdób świątecznych możemy zakupić w sklepie lub na kiermaszu, ale tak naprawdę najpiękniejsze są dekoracje, które są dziełem naszych rąk. Po pierwsze, są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, a co najważniejsze ich wykonywanie sprawia wiele radości, zwłaszcza gdy tworzymy je razem z dziećmi. Poza tym, oszczędzamy też mnóstwo pieniędzy, gdyż gotowe np. łańcuchy i kokardki kosztują zwykle nieziemsko dużo, a przy tym często są bardzo kruche i łatwo ulegają zniszczeniu.

1 komentarz:

  1. Don świąt co prawda jeszcze sporo czasu, ale wezme sobie Twoje rady do serca i w tym roku sama spróbuje zrobić jakieś dekoracje,

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią...