poniedziałek, 24 grudnia 2018

Jak udekorować okno?

Dekorowanie okna z całą pewnością nie jest prostą rzeczą. Z jednej strony, wydaje się, że bardzo łatwo można popaść w przesadę, a z drugiej, efekt nie zawsze jest w pełni satysfakcjonujący. Bez względu na to, czy naszym celem jest aranżacja okna w sypialni czy tez może wystrój okien w salonie, zawsze powinniśmy pamiętać o doborze odpowiednich tkanin i akcesoriów okiennych. A tych w sprzedaży jest obecnie bardzo dużo.


Tradycyjne firanki oraz zasłonki wciąż są w powszechnym użyciu.

  Do wyboru mamy zarówno gładkie materie, jak i bogato zdobione tkaniny. Inaczej jednak będzie się prezentowała dekoracja balkonu w bloku z ich wykorzystaniem, a inaczej aranżacja okna w salonie. W tym drugim wnętrzu świetnie mogą się sprawdzić chociażby draperie, marszczenia oraz falbany, zwłaszcza jeśli chcemy urządzić nasz salon w nieco bardziej klasycznym oraz eleganckim stylu.
Wybierając firany na pewno możemy bawić się sposobem ich upinania. Można je więc mocować bez żabek oraz kółek, zakładając jedynie na drążku. Można również mocować je zupełnie bez karnisza, zawieszając na specjalnych gałkach przykręcanych do ścian. W ten sposób można otrzymać bardzo nowoczesny wystrój okien, a wszystko to zrealizujesz całkiem samodzielnie.
Miejsce firan oraz zasłon coraz częściej zastępują dzisiaj również rolety oraz panele i ekrany okienne. Są to nie tylko innowacyjne, ale również bardzo funkcjonalne akcesoria okienne, ochraniające nas przed słońcem i wprowadzające do wnętrza intymny nastrój. Jeśli nie wiesz, jak udekorować okno na poddaszu, z całą pewnością możesz postawić właśnie na panele zasłonowe.
Aranżacja okien to jednak nie tylko wybór rolet bądź firan. To także dekoracja parapetu, zwłaszcza, że parapet jest niezaprzeczalnie integralną częścią każdego okna. Na parapecie mogą się pojawić kwiatowe kompozycje bądź różne inne ozdoby, w zależności od stylu, w którym zostało urządzone pomieszczenie. Być może zainteresują nas ozdoby w stylu prowansalskim do kuchni, a być może inspiracją staną się dla nas nowoczesne ozdobne drobiazgi.
W czasie świąt wiele osób decyduje się ponadto na świąteczne stroiki i naklejki okienne, które wprowadzają do mieszkania wyjątkową, podniosłą oraz świąteczną atmosferę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią...