poniedziałek, 24 grudnia 2018

Aranżacja okna w sypialni

Urządzając naszą domową sypialnię, nie możemy zapominać również o aranżacji okna w tym jakże ważnym pomieszczeniu. To właśnie sypialnia ma być dla nas azylem, schronieniem, miejscem prywatnym oraz intymnym, dlatego warto to mieć na uwadze podczas przygotowywania dekoracji okiennej. Oczywiście to, na jakie firany oraz zasłony postawimy, zależeć będzie w głównej mierze od nas samych oraz od naszych upodobań.

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki asortyment firan, zasłon oraz rolet, wybór więc nie należy do najłatwiejszych. Z dekoracją okna w sypialni nie należy jednak przesadzać, wnętrze to powinno być spokojne, tak by umożliwić nam wyciszenie oraz odpoczęcie po całym dniu pracy. Zasłony w sypialni powinny pełnić przede wszystkim funkcje praktyczne, a więc powinny nas ochraniać przed światem zewnętrznym, dawać poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Warto więc postawić na zasłony z nieco grubszego materiału, które w tej roli sprawdzą się doskonale.
W sypialni urządzonej w nowoczesnym stylu mogą znaleźć się natomiast panele i ekrany okienne, zwłaszcza, że takie akcesoria od pewnego czasu są bardzo często poszukiwane na rynku. Panele zasłonowe to nic innego, jak gładkie ekrany, które wykonane zostały ze specjalnej tkaniny, wykończonej listewką.  Również rolety oraz żaluzje będą tworzyły ciekawą dekorację okna, jednocześnie tworząc ochronę przed zbyt nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Zarówno panele ekranowe, jak i rolety mogą podkreślać nowoczesność wnętrza, same w sobie są one bowiem nowoczesne, eleganckie, a przy tym odznaczają się także funkcjonalnością i prostotą.
Jeśli uda nam się wybrać ciekawe zasłony oraz firany, wówczas warto również pomyśleć nad sposobem ich zawieszenia bądź upięcia. Lekkie firanki można doskonale łączyć w szerokie pasy z zasłonami, na przykład połyskującymi, w ten sposób otrzymując naprawdę bardzo oryginalny efekt. Aranżacja okna w sypialni może zostać również stworzona przez ciężkie, grube zasłony. Jeśli zdecydujemy się jednak postawić właśnie na tego rodzaju materiał, wówczas pamiętajmy, że takie zasłonki najlepiej będą się prezentować w towarzystwie zwiewnej, transparentnej firanki. Takie połączenie, nieco kontrastowych tkanin, pozwoli wyczarować naprawdę imponującą dekorację okna w salonie.

1 komentarz:

Polecany post

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią...