poniedziałek, 3 czerwca 2013

Jak Internet zmienia nasz dom!


Pojawienie się Internetu zostało przez świat przyjęte jako wielkie dobrodziejstwo. Jednakże nikt tak naprawdę raczej nie spodziewał się, że sieć internetowa będzie miała wpływ na takie aspekty życia ludzkiego jak domu i jego urządzenie.

Sprzedaż internetowa obecnie kwitnie i z pewnością nie jest to apogeum tego procederu. Kupujemy wszystko – począwszy od lekarstw, poprzez kosmetyki, zabawki, a na jedzeniu kończąc. Dokonujemy również zakupów w celu udekorowania domu. Warto tutaj zaznaczyć, iż boom przeżywają przede wszystkim te elementy wyposażenia wnętrz, które możemy zamontować samodzielnie, a jednocześnie są niewielkie i niedrogie. Jednymi z nich są chociażby firanki i dodatki do nich. Takie rzeczy kiedyś kupowało się w sklepach oraz nierzadko na bazarach. Obecnie dodatki do firan, czy zasłon nowoczesne panie domu zamawiają przez Internet.

Dlaczego jedne elementy wykończenia wnętrz zamawiamy częściej, a inne rzadziej? Sekret poniekąd tkwi również w tym czy do dokonania wyboru konieczny jest kontakt z produktem? Jeśli chodzi o dodatki do firan to kierujemy się przede wszystkim wzrokowością. W przypadku samych firanek jest już troszkę inaczej – część osób zwraca uwagę również na materiał czy też jakość wykonania produktu. Natomiast jeśli chodzi o takie wyroby jak chociażby meble ludzie wolą zamawiać je częściej na żywo z jednego powodu – widząc coś co kupują mają więcej pewności.

Niemniej jednak branża wykończenia wnętrz, jak i inne branże internetowe starają się coraz mocniej zachęcić klienta do zakupów tworząc na przykład bardzo szczegółowe opisy produktów. W przypadku elementów wykończenia problem nie jest jednak tak ogromny jak chociażby w przypadku internetowych sprzedawców żywności – opisanie smaku i zapachu jest przecież bardzo trudnym zadaniem.

Wracając do wykończeń wnętrz to sprzedaż w Internecie tego typu produktów bardzo często jest silnie powiązana z poradami w formie artykułów specjalistycznych. Pisząc najprościej – w sieci powstało wiele platform doradczych z zakresu aranżacji wnętrz, które jednocześnie są odsyłaczami do miejsc, w których można kupić różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Takie działania służą przede wszystkim temu, aby konsument był jak najlepiej poinformowany i uświadomiony. Jak bowiem wiadomo, klient w pełni usatysfakcjonowany to perspektywa kolejnych zamówień w późniejszym czasie, a więc dodatkowych zysków. W branży internetowej bowiem coraz mocniej zaczynają funkcjonować takie pojęcia jak klient z polecenia, czy też stały klient. Niektóre sklepy internetowe zaczynają już bazować niemalże tylko i wyłącznie na takich klientach.


Ponieważ aranżacje domu, czy mieszkania zmienia się co jakiś czas, również handlowcy z tego sektora sprzedaży internetowej bardzo często stawiają właśnie na stałą klientelę. Chcą więc by każdy nowy klient był jak najbardziej zadowolony z dokonanych, nawet najdrobniejszych zakupów.

5 komentarzy:

 1. hay nama aku Sari, aku mau ksh tau nih , bahwa di anapoker ada bonus iphone x dan samsung note 8 loh cek di sini ya REGISTER

  OdpowiedzUsuń
 2. mau dapetin uang lebih tunggu apa lagi KLIK DI SINI dan dapatkan uang jutaan rupiah

  OdpowiedzUsuń
 3. ayok main tunggu apa lagi ambil bonus nya di bolavita.....
  www.Bolavita.org

  OdpowiedzUsuń
 4. BOLAVITA Adalah Situs Taruhan Online Sportbook Terbesar & Terpercaya
  Menang Berapapun Akan Dibayar !
  Anda Tidak Usah Takut Proses Dalam Hitungan Menit Saja...
  Ayo Bergabung Bersama Kami Sekarang Juga
  Hanya di www(titik)bolavita(titik)pro
  Bisa juga hubungi , info :
  BBM : BOLAVITA
  wechat : bolavita
  whatup : 6281377055002
  Email : cs@bolavita .com

  OdpowiedzUsuń

Polecany post

Jak zrobić dekoracje świąteczne?

Każdy chyba się zgodzi z tym, iż Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem w roku. Przede wszystkim, Gwiazdka kryje w sobie pewną magią...